Wracałam ostatnio z kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej, gdyż
wciąż jestem na etapie poszukiwania pracy. Z powodu warunków pogodowych podróż
była uciążliwa i długa, mimo iż zwykle dojazd do centrum z/do mojej dzielnicy
zajmuje mi około 15 minut. Śnieg nadal padał obficie, tym razem jednak
zrezygnowałam z kolei i postawiłam na autobus. Z braku ciekawszego zajęcia
przyglądałam się ludziom, którzy jechali ze mną w autobusie i doszłam do pewnych
wniosków. Mianowicie przestałam się zgadzać z twierdzeniem, że Polki są
pięknymi kobietami. I nie chciałabym tu nikogo urazić, bo urody nikomu nie chcę
i nie zamierzam ujmować, ale zauważyłam przykry fakt – kobiety są zaniedbane.
18 marca 2013
5 marca 2013
Kurczak słodko-kwaśny.
Nie wiem czy wiecie, ale nie jestem raczej mięsożerna. Ograniczam się głównie do drobiu i ryb, więc muszę się wykazać kreatywnością i pomysłowością jeśli chodzi o te dania, by nie jeść ich podanych w kółko w ten sam sposób. Ostatnio przygotowałam kurczaka w sosie słodko kwaśnym - danie jest naprawdę proste w przygotowaniu, nie jest też zbyt pracochłonne, więc idealne dla tych z Was, którzy wciąż szukają wymówek by ominąć kuchnię z daleka.
27 lutego 2013
C'mon let me ride
Czuję wiosnę. Nawet nie ze względu na nieco wyższą
temperaturę i brak śniegu, a na fakt, że zaczynam budzić się do życia. Gdzieś
tam w głębi zaczyna przybywać mi sił i motywacji do czegokolwiek. Do studiów,
do szukania pracy, do samorozwoju. Zaczynam działać, zaczyna mi się chcieć, bo
przerwał się ten zimowy sen. Sprzyja temu też fakt, że na zewnątrz jest coraz
dłużej jasno. Robię wiosenne porządki, wyprzedaże na allegro, próbuję uzupełnić
jakoś na wiosnę garderobę. Więcej czytam i oglądam, staram się nadrobić
zaległości, póki jeszcze mam trochę wolnego czasu.
15 lutego 2013
Rozmowa kwalifikacyjna.
Spotkałam się ostatnio z koleżanką, która jest menedżerem w
pewnej restauracji w Warszawie. Siedziałyśmy przy kawie, rozmawiając de facto o
wszystkim i niczym. W pewnym momencie koleżanka poruszyła temat pracy,
rozmawiałyśmy o tym, jak ciężko jest teraz na rynku pracy, pracodawcy mają
wysokie wymagania i ciężko jest osobom z naszym doświadczeniem i w tak młodym
wieku znaleźć zatrudnienie/dobre stanowisko.
Subskrybuj:
Posty (Atom)



