5 marca 2013

Kurczak słodko-kwaśny.



Nie wiem czy wiecie, ale nie jestem raczej mięsożerna. Ograniczam się głównie do drobiu i ryb, więc muszę się wykazać kreatywnością i pomysłowością jeśli chodzi o te dania, by nie jeść ich podanych w kółko w ten sam sposób. Ostatnio przygotowałam kurczaka w sosie słodko kwaśnym - danie jest naprawdę proste w przygotowaniu, nie jest też zbyt pracochłonne, więc idealne dla tych z Was, którzy wciąż szukają wymówek by ominąć kuchnię z daleka.

27 lutego 2013

C'mon let me ride



Czuję wiosnę. Nawet nie ze względu na nieco wyższą temperaturę i brak śniegu, a na fakt, że zaczynam budzić się do życia. Gdzieś tam w głębi zaczyna przybywać mi sił i motywacji do czegokolwiek. Do studiów, do szukania pracy, do samorozwoju. Zaczynam działać, zaczyna mi się chcieć, bo przerwał się ten zimowy sen. Sprzyja temu też fakt, że na zewnątrz jest coraz dłużej jasno. Robię wiosenne porządki, wyprzedaże na allegro, próbuję uzupełnić jakoś na wiosnę garderobę. Więcej czytam i oglądam, staram się nadrobić zaległości, póki jeszcze mam trochę wolnego czasu.

15 lutego 2013

Rozmowa kwalifikacyjna.



Spotkałam się ostatnio z koleżanką, która jest menedżerem w pewnej restauracji w Warszawie. Siedziałyśmy przy kawie, rozmawiając de facto o wszystkim i niczym. W pewnym momencie koleżanka poruszyła temat pracy, rozmawiałyśmy o tym, jak ciężko jest teraz na rynku pracy, pracodawcy mają wysokie wymagania i ciężko jest osobom z naszym doświadczeniem i w tak młodym wieku znaleźć zatrudnienie/dobre stanowisko.

7 lutego 2013

Faworki.


Tłusty czwartek to dzień, w którym zdecydowanie można sobie pofolgować. Odsunąć wszystkie diety, przestać na chwilę liczyć kalorie i martwić się, czy te pyszności nie pójdą nam przypadkiem w boczki. Pewnie pójdą, ale raz do roku warto sobie odpuścić. Przygotowanie faworków jest łatwiejsze niż się wydaje, dlatego też podjęłam się dzisiaj tego zadania i postanowiłam podzielić się z Wami przepisem.